BAYDARLI FORUM
merhaba ziyaretçi lütfen üye olun veya giriş yapın !
BAYDARLI FORUM
merhaba ziyaretçi lütfen üye olun veya giriş yapın !
BAYDARLI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BAYDARLI FORUM

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Savunmada oynamayı kabul etmedim"

YazarMesaj
wizard of oz
ER

Erkek

Savunmada oynamayı kabul etmedim" Empty
MesajKonu: Savunmada oynamayı kabul etmedim"   Savunmada oynamayı kabul etmedim" Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 1:59 am

19 Mart 2009 Perşembe * 13:21

Barış Özbek Bundesliga'nın resmi internet sayfasına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Galatasaraylı futbolcu Barış Özbek, her futbolcu gibi hedefleri bulunduğunu belirterek, ''Şampiyonlar Ligi'nde oynayan takım gelir, beni ister ve Galatasaray'a bonservisimi öderse giderim'' dedi.

Barış Özbek, Almanya 1. Futbol Ligi Bundesliga'nın resmi internet sayfası ''bundesliga.de''ye yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın bir ''rüya takımı'' olduğunu belirtti.

Barış, şöyle devam etti:

''Babam da Galatasaray taraftarı. Ancak her futbolcuda olduğu gibi benim de hedeflerim var. Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden bir takımda oynamak istiyorum. Bu İngiltere, İspanya, Almanya, İtalya'da bir takım olabilir. Tabii ki Galatasaray'la olan sözleşmemi yeniden uzattığım için mutluyum. Ancak Şampiyonlar Ligi'nde oynayan takım gelir beni ister ve Galatasaray'a bonservisimi öderse giderim. Galatasaray'ın benim sayemde de para kazanması beni mutlu eder.''

Hamburg ile bugün yapacakları UEFA Kupası rövanş maçına da değinen Barış, yapılacak 1-2 hatanın sonucu belirleyeceğini savunarak, ''Hamburg karşısında çok dikkatli olmalıyız. Takım olarak bu maça iyi motive olduk'' dedi.

UEFA Kupası finalinin bu yıl Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak olmasının kendileri için ayrı bir önemi bulunduğuna işaret eden Barış, ''Bu yılki final ezeli rakibimiz Fenerbahçe'nin stadında yapılacak. Bu nedenle kupayı almamız bizim için çok ayrı bir değer taşır. Bu konu tüm İstanbul'da konuşuluyor. Bu gerçekleşirse müthiş kutlamalar olacak'' değerlendirmesi yaptı.

İki takımın da sakat oyuncular nedeniyle asıl kadrolarıyla maça çıkamayacaklarını ifade eden Barış, Emre'nin kırmızı kart görmesinden sonra teknik direktör Bülent Korkmaz'ın kendisine ''Bu mevkide oynar mısın'' diye sorduğunu, ancak kendisinin bunu kabul etmediğini belirtti.

Kendisinin orta saha ve ileriye dönük oynadığında başarılı olacağına inandığını kaydeden Barış, ''Biz kendi evimizin avantajını kullanacağız. Evimizde oynadığımızı
Hamburg'a göstereceğiz. UEFA maçları her zaman zordur. Metalist Kharkov karşısında bir hatamız Şampiyonlar Ligi'ne mal oldu. UEFA maçlarının da kalitesi yüksek olduğu için bu hatalar her zaman olabilir'' dedi.

Almanya U21 Milli Takımından arkadaşları olan Hamburglu futbolcular Jerome Boateng ve Dennis Aogo'nun oyun tarzlarını arkadaşlarına anlattığını ifade eden Barış, turu geçmek için çalıştıklarını belirtti.
Kaynak: Anadolu Ajansı

1 sayfadaki 1 sayfası